Systemy alarmowe monitoring i kontrola dostępu

 • Startowa 002
 • Startowa 001
 • Startowa 004
 • Start
 • Monitoring
 • Monitoring analogowy

Monitoring analogowy

Prosty i skuteczny system analogowy

Najbardziej tradycyjny system telewizji przemysłowej to właśnie system analogowy. System, który pozwala na obserwację, śledzenie z odległości zdarzeń przez jedną lub wiele kamer przemysłowych. Do zestawu wliczają się rejestratory i kamery, które przesyłają obraz do centrum odbiorczego, w którym na podłączonym ekranie można obserwować zdarzenia. Przekazywany obraz zostaje przesłany kablem koncentrycznym do rejestratora. Sygnał występuje w postaci analogowej. Następnie wyświetla się na ekranie telewizora lub monitora. Całe nagranie zostaje zapisane na twardym dysku, dzięki czemu można odtworzyć je niezliczoną ilość razy, według potrzeb.

monitoring analogowy

Jest to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do osób, którym nie zależy na bardzo dobrej jakości obrazu, chcą jedynie mieć podgląd na zdarzenia. Jest to też dużo tańsza alternatywa, która najlepiej sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach. Rozdzielczość obrazu nie przekracza 768x576 pikseli. Telewizja przemysłowa posiada często klawiaturę sterującą, którą można poruszać przy użyciu specjalnego dżojstika. Pozwala on na kierowanie kamerami PTZ oraz całym systemem CCTV. Monitoring wizyjny, nieraz nazywany jest telewizją dozorową.

W krajach Europy zachodniej kamery analogowe pracują w standardzie PAL, który jest akceptowany przez wszystkie urządzenia do rejestracji. W praktyce, każdy model kamery CCTV. Kamery stosowane w monitoringu analogowym mogą występować w kilku wersjach np. kopułkowych (są one dyskretne i wyróżniają się stosunkowo małymi gabarytami), tubowych (te z kolei często spełniają też funkcję „straszaka”) obrotowe i kompaktowe. Zazwyczaj wymienione rodzaje posiadają regulowaną ogniskową obiektywu. Pozwala to na dowolne przybliżanie i oddalanie obrazu. Istnieją również modele przystosowane do pracy w nocy lub specjalnie zabezpieczone i wzmocnione kamery przeznaczone do pracy w trudnych warunkach.

Wiele dostępnych modeli rejestratorów

Rejestratory analogowe też dostępne są w wielu wariantach. Prócz standardowych funkcji nagrywania i magazynowania materiału, mogą nagrywać metodą detekcji ruchu lub za pomocą skonfigurowania z routerem uzyskać dostęp do wizji przez Internet. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z rejestratora hybrydowego, który łączyć kamery analogowe czy cyfrowymi. System analogowy posiada jeszcze jedną istotną zaletę. Można łączyć kamery i rejestratory różnych producentów.

Podstawowe składniki systemu dozorowego:

 • Kamera przemysłowa
 • Serwer wideo
 • Rejestrator wideo
 • Centrum monitoringu
 • Klawiatura sterująca

 • Monitoring CCTV baczna obserwacja terenu

  Monitoring CCTV czyli inaczej telewizja przemysłowa jest instalowana w celu obserwacji określonego obiektu, na którego terenie zamontowane są kamerki wchodzące w skład całego systemu nadzorującego. Inne elementy wchodzące w skład CCTV to monitory, rejestrator i przewody. Miejscami, gdzie najczęściej się go stosuje to urzędy, centra handlowe, itp. Co raz częściej na montaż monitoringu decydują się osoby prywatne, chcące mieć nadzór na tym co dzieje się na terenie ich posiadłości, aby móc zapobiec ewentualnym przykrym zdarzeniom.

  Smart Power zajmuje się sprzedażą i profesjonalnym montażem monitoringu w Szczecinie. Niezwykle istotne jest optymalne rozmieszczenie kamer i połączenie poszczególnych elementów. W razie potrzeby jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania, które są inne w przypadku Klientów indywidualnych i firm.

 • Praktyczny monitoring analogowy w Szczecinie

  W przypadku monitoringu analogowego mówi się o złej jakości obrazu. Jednak trzeba przyznać, że przed pojawieniem się nowszych rozwiązań, przez lata skutecznie pełnił swoje zadanie i tak naprawdę w wielu przypadkach wciąż jest rozwiązaniem wystarczającym. Z całą pewnością będzie użyteczny na prywatnych posiadłościach czy w sklepach, szczególnie jeśli chodzi o zwykły nadzór obiektu, bez konieczności zapisywania i rozróżniania szczegółów. Często sam fakt zainstalowania kamerki potrafi skutecznie zniechęcić potencjalnych włamywaczy.

  Monitoring analogowy jest wiele tańszy od cyfrowego i choćby z tej przyczyny jest częściej wybieranym rozwiązaniem. Jeśli nie znają Państwo wystarczająco tematu i samodzielny wybór przysparza kłopotu, pracownicy naszej firmy zajmą się doradztwem. Wykonujemy także montaż zakupionych u nas urządzeń.

 • Monitoring cyfrowy HD sprzęt wysokiej klasy

  Niewątpliwą zaletą monitoringu cyfrowego HD jest możliwość przesyłu wizji na dużych odległościach bez utraty jakości obrazu. Kamery cyfrowe miewają wmontowany mikrofon, dzięki czemu można rejestrować także dźwięki. Kiedy warto zdecydować się na monitoring cyfrowy? Przede wszystkim w obiektach wieloprzestrzennych, gdzie słaby obraz kamery analogowej będzie niewystarczający oraz tam, gdzie istnieje wzmożone ryzyko wtargnięcia osób niepowołanych i konieczność identyfikacji takich osobników.

  Istotne jest, aby wszystkie elementy składowe pochodziły od jednego producenta, ponieważ gwarantuje to sprawne działanie i możliwość korzystania z wszystkich dostępnych funkcji monitoringu cyfrowego. W innym przypadku mogą pojawić się zakłócenia i nieprawidłowości. Bezpieczeństwo i ochrona to sprawa najwyższej wagi.

 • Monitoring cyfrowy Full HD nowoczesne rozwiązanie technologiczne

  System monitoringu stwarza świadomość bezpieczeństwa i daje realną ochroną. Dzięki dostępnym funkcjom można nagrywać i przechowywać materiał, który może okazać się niezwykle przydatny. Dzisiejszy rynek technologiczny oddaje do dyspozycji bogaty wybór kamer i rejestratorów. W ofercie Smart Power posiadamy monitoring cyfrowy Full HD, oparty na najnowszej technologii. Obraz cyfrowy o dużej rozdzielczości umożliwia rozpoznanie szczegółów ze znacznej odległości. Warto wiedzieć, że istnieją modele bezprzewodowe kamer cyfrowych.

  Wszystkich zainteresowanych zakupem monitoringu zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. Po zebraniu od Państwa informacji postaramy się dobrać optymalne rozwiązanie wraz z wyceną zestawu. Przedstawimy funkcjonowanie systemu i wyjaśnimy jego obsługę. Doświadczenie branżowe zapewnia wysoką jakość obsługi.

smart power